Goed binnenklimaat meer dan isolatie

Licht en lucht zijn belangrijk. Steeds meer architecten passen het toe in hun ontwerp en veel gerealiseerde scholen hebben de fout gemaakt te weinig naar deze aspecten te kijken. Bij nieuwbouw en renovatie zijn het nu basiswaarden. Want een school met veel daglicht en lucht draagt direct bij aan de gezondheid van leerlingen en docenten.

Hans Almgren, hoofd van de praktijkschool Sågbäckgymnasiet in het Zweedse Huddinge in de nieuwe Schooldomein: “Goed licht is een basisvoorwaarde om tot optimale prestaties te komen.” Almgren is vooral tevreden over hoe de nieuwe gemeenschappelijke ruimte in zijn schoolgebouw met de beeldbepalende sheddakconstructie functioneert: “De originele esthetiek van het gebouw is opnieuw uitgevonden en de mogelijkheden van het plafond zijn volledig benut. De lichtstraat was essentieel voor de positieve verandering binnen ons team. Nu kun je de buitenlucht zien en beleef je letterlijk wat het weer met je doet. En natuurlijke lichtinval geeft je ook een idee hoe laat het is en waar je bent. Goed licht bevordert het comfort en beïnvloedt de leerprestaties op een positieve manier. En is daarnaast goed voor de gezondheid van de kinderen en docenten.”