Daglicht en frisse lucht essentieel in schoolgebouwen

De rol die schoolgebouwen hebben bij de ervaringen en vorming van kinderen is groot. We herinneren ons vaak nog exact hoe in onze schoolperiode de gymzaal rook, hoe ongezellig de schoolkantine was of juist hoe kleurrijk volgeplakt het klaslokaal. Wat we toen niet beseften, is dat die leeromgeving van grote invloed was op ons gedrag en leerprestaties!

Samen met partners onderzoekt de VELUX groep al jarenlang de effecten van daglicht op het menselijk lichaam. Vervolgens gebruiken wij deze informatie zelf om oplossingen en producten te optimaliseren. Een resultaat hiervan zijn de VELUX modulaire lichtstraten die wij vijf jaar geleden introduceerden. In ons nieuwe bulletin behandelen wij wetenschappelijke onderzoeken waaruit blijkt dat de leeromgeving grote invloed heeft op het welbevinden, comfort en de leerprestaties van kinderen in schoolgebouwen.

Lees meer op inspiration.velux.nl/daglicht-op-scholen